میرداماد در تاریخ فلسفۀ اسلامی


دکتر مهدی قوام‌صفری، عضو هیئت علمی گروه فلسفۀ دانشگاه تهران است. وی به‌خاطر علاقۀ فراوان به فلسفه، تحصیلات خود را در رشتۀ شیمی، ناتمام رها کرد و در سال 1366، در مقطع کارشناسیِ فلسفه، از دانشگاه تبریز فارغ‌التحصیل شد. وی مقطع کارشناسی ارشد را در دانشگاه تهران گذراند و در زمستان سال 1376، با ارائۀ رسالۀ «نظریّۀ صورت در فلسفۀ ارسطو»، با راهنمایی دکتر سیّدجلال‌الدین مجتبوی، با نمرۀ عالی به دکتری فلسفۀ غرب دست ‌یافت.

 

عمدۀ فعّالیّت‌های دکتر قوام‌صفری، معطوف به فلسفۀ یونان، به‌ویژه فلسفۀ ارسطو، است. افزون بر این، وی به سنّت فلسفۀ اسلامی، خصوصًا ابن‌سینا و آثار او، علاقۀ فراوان دارد. نتیجۀ تلاش‌های علمیِ این استاد پیش‌کسوت، تألیف و ترجمۀ ده‌ها مقاله و کتاب و راهنمایی چندین پایان‌نامه و رساله است.

بیان شیرین و تقریر روانِ دکتر قوام‌صفری از مسائل و تاریخِ فلسفه، جلسات درس او را به یکی از کلاس‌های جذّاب و پرطرفدار در دانشگاه تهران تبدیل کرده است.

 


آنچه در این بخش به مخاطبان رسانۀ مجازی میرداماد تقدیم می‌شود، جلسات مربوط به میرداماد از سلسله دروس تاریخ فلسفۀ اسلامیِ دکتر مهدی قوام‌صفری است. این جلسات در سال تحصیلی 1387-1386، در دانشگاه تهران برگزار شده‌اند.

 


هشدار!

بازنشر این درس‌گفتارها و استفاده از نسخۀ صوتی آن‌ها در فضای مجازی، منوط به ذکر منبع و کسب اجازه از مدیر «رسانۀ مجازی میرداماد» می‌باشد.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هنوز امتيازی داده نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید