میرداماد به‌روایت استاد یزدان‌پناه


استاد سیّدیدالله یزدان‌پناه‌ نیاکی در سال ۱۳۴۲ هجری‌شمسی در شهر آمل متولد شد و در سال ۱۳۶۱ هجری‌شمسی تحصیلات خود را در حوزۀ علمیّۀ قم آغاز کرد. وی فقه و اصول را از محضر بزرگانی همچون آیات عظام حاج شیخ‌جواد تبریزی(ره) و سیّد‌احمد مددی(دامت‌برکاته) آموخت و دروس معقول را نزد حضرات آیات حسن‌زاده‌آملی(ره) و جوادی‌آملی فراگرفت. استاد یزدان‌پناه از سال ۱۳۷۱ هجری‌شمسی تا کنون به تدریس در حوزه و دانشگاه اشتغال دارد. وی، عضو مجمع عالی حکمت بوده و مدیریّت گروه عرفان مجمع عالیِ حکمت اسلامی را برعهده دارد.


آنچه در این بخش به مخاطبان رسانۀ مجازی میرداماد تقدیم می‌شود، جلساتی از دروس خاج فلسفۀ استاد یزدان‌پناه است که بر مبنای متن کتاب «نهایة‌الحکمة» پیش می‌رود. این درس‌گفتارها در سال تحصیلی 1393-1394 ایراد شده‌اند و در دو بخش آمادۀ دریافت هستند: بخش نخست، شامل جلسات 130 تا 135 این دروس است که به تقریر «نظریّۀ اصالت ماهیّت» از دیدگاه میرداماد اختصاص دارند؛ و بخش دوم، شامل جلسات 162 تا 177 است که ذیل مبحث «تحقّق فلسفۀ اسلامی» و «مشایخ فلسفه»، به بررسی شخصیّت، آراء و سبک فلسفیِ میرداماد اختصاص دارند.

 

بخش نخست / انتشار: 5 دی 1400


بخش دوم / انتشار: 5 بهمن 1400


هشدار!

بازنشر این درس‌گفتارها و استفاده از نسخۀ صوتی آن‌ها در فضای مجازی، منوط به ذکر منبع و کسب اجازه از مدیر «رسانۀ مجازی میرداماد» می‌باشد.

1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (هنوز امتيازی داده نشده)
Loading...

دیدگاهتان را بنویسید